Hai alături de USR Ulmi!

USR Ulmi s-a înființat oficial în august 2019. Este singura organizație politică de opoziție locală înființată oficial și singura alternativă la actuala clasă politică. Am ajuns la un număr destul de mare de membri (și continuăm să creștem) iar pagina noastră de Facebook are peste 500 de urmăritori. Avem convingerea că doar niște oameni pregătiți, adevărați profesioniști, pot contribui real la dezvoltarea comunității noastre!

Membrii noștri participă în mod frecvent la cursuri și traininguri, pregătindu-se pentru a transforma instituția Primăriei în ceea ce ea trebuie să fie: un grup de profesioniști care lucrează împreună pentru a oferi comunității proiectele de care are nevoie: școli demne de copiii noștri, servicii medicale în cele mai bune condiții, infrastructură pentru siguranța tuturor (pietoni, bicicliști, conducători auto), utilități atât de necesare unui trai normal.

Împreună pentru Ulmi
Împreună pentru Ulmi

Printre principalele formalități se numără:
💶 Participarea la cursuri pentru accesarea fondurilor europene (apă curentă, canalizare menajeră, rețele de gaz, infrastructură etc);
💰 Organizarea de ședințe unde discutăm teme și strategii de îmbunătățire pentru formarea bugetului local, eficientizarea cheltuielilor și atragerea investițiilor;
📘 Promovarea de cursuri pentru expert achiziții publice – vom învăța să nu fim păcăliți, să știm să negociem, să întocmim un caiet de sarcini complet și alte lucruri conexe;
📢 Traininguri de comunicare pentru toți membrii, atât în relațiile cu statul, dar și cu cetățenii;
📚 Învățarea Codului Administrativ și toate legile anexe ce ne vor putea ajuta în viitoarea administrație;
📊 Sesiuni și adunări unde ne sunt mentori consilieri locali din București, ce ne învăță și povestesc spețe reale și cum să gestionam anumite situații limită;
📈 Adunări generale cu organizațiile din zonă pentru împărtășirea de strategii, opinii, condiții și posibilități de dezvoltare;
📋 Analiza tuturor componentelor unui UAT.

Acestea sunt câteva dintre mijloacele de a ajunge unde ne-am propus. Te invităm și pe tine să pui umărul la construirea viitorului comunei noastre! Dacă vrei să faci parte din lista candidaților USR, hai cu noi și vei învăța cum să fii cel mai bun!

label, , ,

Un comentariu

  1. DINU ANTONIO RAZVAN 27 septembrie 2020 Răspunde

Adaugă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *